Sine’nin Ankara’daki Ayurveda Çalıştay

Çok değerli bir eğitmen, sertifikalı Iyengar Yoga Eğitmeni ve Ayurveda Uzmanı Neslihan Sine Bhogi Yoga’da hem profesyoneller için hem de bireysel yoga pratiğine devam edenler için muhteşem bir workshop hazırladı, Yoga ve Ayurveda üzerine.

Bu atölye birbiri ardına seyreden iki atölyeden oluşuyor. İlk gün Ayurvedik Yoga Pratiği, ikinci gün Ayurvedik Beslenme üzerine bir araya geleceğimiz bu atölyelere bağımsız katılmak da mümkün. Her iki atölyenin detaylarını da aşağıda bulabilirsiniz.

***04 Şubat Cumartesi 2017 / Ayurvedik Yoga Pratiği

Ruhumuzun mabedi olan bedenimizi en iyi şekilde tanıyıp, bunu yoga ile birleştirmeye ne dersiniz? Sertifikalı Iyengar Yoga eğitmeni ve Ayurveda uzmanı N. Sine Özsoy ile Dosha’nıza (beden ve ruh mizacı) uygun asana pratiğinizi bulmaya davet ediyoruz sizi.

Ayurveda ve Yoga sanatı birbirlerine kardeş iki bilim dalı. Yoganın derinliklerine indikçe Ayurveda, doğal olarak yaşantınıza girebilir ancak yaşadığımız zaman diliminde böylesine derin bir pratik uzun zamanımızı alabilir. Bu doğal süreci tanımak ve Ayurveda ile Yogayı birleştirme pratiğine aşina olmak için Nefesle Hayat’ta buluşuyoruz.
Bedensel ve ruhsal bütünlüğümüzü sağlayacak olan bu buluşma sayesinde yoga asanalarını içinde bulunduğumuz mevsim ve kendi doshamızla dengelerken, zihnimizi ve beden sağlığımızı dingin tutup bedenimizle olan yolculuğumuzda derinleşebileceğiz.

Doshanıza, bedeninize, ruhunuza ve mevsimlere, gün içinde doshik zaman dilimlerini göz önüne alarak yapılan asana pratiği bize sağlık getirir. Sindirim ve sinir sistemini dingin tutar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve yaşlanmayı geciktirir.

Bu bütünlük sayesinde daha yaratıcı ve kendimizle barışık olurken, bir yandan yapacağımız asana pratikleri sayesinde yoga sanatına kendimizi teslim edip ayurveda felsefesi ile bilinçli yoga yapmayı, hastalıklardan korunmayı ve/veya onlarla baş etme yollarını öğreneceğiz.

Program

13:00-13:30 Dosha Belirleme ( test ile) ve sorular
13:30-14:00 Pranayama (Nefes) çalışması
14:00-16:00 Asana Pratiği

Ücret: 250 TL + KDV

***05 Şubat 2017 Pazar / Ayurvedik Beslenme ile Sağlık Atölyesi

Ayurveda 5000 yıllık geçmişiyle bilinen en eski bilim dalıdır. Kadim Çin ve Umami (İbn-i Sina’nın öncülük ettiği tıp bilimi) tıp bilimleri kaynağını Ayurveda’dan almıştır.

Ayurveda bize günlük ritüellerden ve çok detaylı bir yemek yeme programından oluşan bir yaşam biçimi sunar. Ayurvedik beslenmeyi öğrendikten sonra bedeninizi tanıyarak ve onu dinleyerek ne yemek yiyeceğinize ya da yemeyeceğinize karar verebilirsiniz. Böylece modern trendleri değil bedeninizi dinleyerek karar verebilir; daha sağlıklı, daha dingin ve en önemlisi olabildiğince doktorsuz bir hayat sürmeye adım atabilirsiniz.

Atölyemizde Prakruti “dünyaya geldiğinizde olan beden ve ruh mizacı (dosha)” ile Vrkriti “doğal olmayan beden ve ruh mizacı (dosha)” dengesizliği arasındaki dengenin nasıl bulunacağına ve basit ilaçlar ile basit hastalıklarla henüz başlangıç aşamasındayken bağışıklık sistemini güçlendirerek nasıl başa çıkılabileceğine dair ip uçlarını öğreneceksiniz.

Atölye boyunca;

Ayurvedik mantık, ayurvedik beslenme ve beden tipiniz hakkında çalışma yapacağız.
Yiyeceklerin sağlıklı kombinasyonları (hangi yiyeceği nelerle tüketebilirsiniz) hakkında konuşacağız.
Ayurvedik reçetelerden ghee (saf yağ) ve kitchari yapıp afiyetle yiyeceğiz.
Yemeğin ardından ayurvedik yaşam biçimi ve bu yaşam biçiminin sürdürebilirliği ve hatta bazen imkansızlığı(!) üzerine konuşacağız.

Program

10.00-11:00 Ayurveda’ya kısa giriş, tanıtım.
11.00-13:00 Ghee ve kitchari yapımı ve yenmesi
13.00-14:00 Ayurvedik hayat biçimi
14.00-15:00 Ayurvedik beslenme, yiyecek kombinasyonları
15.00-15:30 Hastalıklara ayurvedik yaklaşım
15.30-16:30 Soru-Cevap

Ücret: 200 TL + KDV

*** Her iki atölyeye birden kayıt yaptırmak isteyenler için erken ödeme ile 25 Ocak’a kadar 400 TL ödeyerek kayıt yaptırabilirsiniz.
*** 100 TL ön ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirmeniz gerekiyor. Ön ödemenin iadesi yoktur. Lütfen en geç 30 Ocak 2017 tarihine kadar kaydınızı yaptırın.

Kayıt ve çalışma hakkında sorularınız için arzblr@gmail.com adresinden ya da 0532 749 99 95 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.